Przejdź do głównej zawartości

PyeongChang Korail Pass dla kibiców wybierających się na Zimową Olimpiadę

9 lutego przyszłego roku w południowokoreańskim PyeongChang rozpoczną się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Z tej okazji koreańskie ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki, Korea Tourism Organization i Visit Korea Committee przygotowały interesującą propozycję dla kibiców z całego świata.

Pięciodniowe i siedmiodniowe bilety sieciowe PyeongChang Korail Pass, bo o nich tu mowa, uprawniają do podróży po Korei większością pociągów – w tym kolejami dużych prędkości, KTX. Bilety, uprawniające do podróży w okresie od 1 lutego do 25 marca 2018 r., można rezerwować już teraz. Cena 5-dniowego i 7-dniowego PyeongChang Korail Pass to odpowiednio 168 000 i 195 000 KRW (czyli około 156 i 181 USD). Istnieje możliwość zakupu biletu ze zniżką dla dzieci w wieku 4-12 lat, młodzieży do 25 roku życia i studentów (pod warunkiem posiadania karty ISIC) oraz podróżujących wspólnie grup liczących od 2 do 5 osób. Biorąc pod uwagę regularne ceny biletów, PyeongChang Korail Pass jest interesującą propozycją dla podróżnych którzy planują w krótkim czasie więcej niż dwa przejazdy pociągami KTX.

PyeongChang Korail Pass w formie pamiątkowej plastikowej karty. Źródło

PyeongChang Korail Pass można już teraz kupić na stronie internetowej koreańskich kolei. Szczegółowe instrukcje odnośnie zakupu na obrazku poniżej. Osoby, które zarezerwują bilet do 10 stycznia przyszłego roku, po przylocie do Korei będą mogły odebrać go w formie plastikowej pamiątkowej karty; po doładowaniu odpowiednią kwotą, będzie ją można również wykorzystywać jako kartę transportową podczas przejazdów komunikacją miejską. W przypadku późniejszej rezerwacji (sprzedaż trwa do 31 stycznia), bilet należy wydrukować przed wyjazdem z kraju i zabrać ze sobą do Korei.

Instrukcja zakupu PyeongChang Korail Pass. Źródło

Należy pamiętać, że posiadanie karty to nie wszystko – przed każdą podróżą należy dodatkowo zarezerwować miejsce w pociągu. W przypadku przejazdu klasą ekonomiczną, dla posiadaczy PyeongChang Korail Pass miejscówki są bezpłatne; wybierając miejscówkę w pierwszej klasie należy natomiast dopłacić połowę jej regularnej ceny. Rezerwacji miejscówek można dokonywać przez Internet, po zalogowaniu się do swojego konta PyeongChang Korail Pass – szczegółowe wytyczne na obrazku poniżej. Warto się pospieszyć, bo chętnych na podróż może być wielu – szczególnie w dniach 14-18 lutego, kiedy w Korei Południowej obchodzony będzie Lunarny Nowy Rok, Seollal. Jeśli miejsca siedzące w danym pociągu są już niedostępne, przed podróżą można zapytać na stacji o bilety na miejsca stojące.

Instrukcja rezerwacji miejsca w pociągu. Źródło

Uwaga! PyeongChang Korail Pass uprawnia do przejazdu większością pociągów, ale nie wszystkimi. Ofertą nie są objęte pociągi Airport Railroad (AREX), Super Rapid Train (SRT), metro i pociągi turystyczne. Nie należy też zapominać, że bilet jest przypisany do osoby, więc podróżując trzeba mieć ze sobą paszport, którego numer podano przy zakupie. Wymagane jest również posiadanie fizycznego biletu (plastikowej karty lub wydruku), miejscówki, a w przypadku korzystania ze zniżki dla młodzieży i studentów – także karty ISIC. Osoby, które zarezerwują PyeongChang Korail Pass do 10 stycznia przyszłego roku, wraz z plastikową kartą otrzymają również zestaw voucherów na bezpłatne wycieczki po niektórych koreańskich miastach oraz liczne kupony zniżkowe. Pełną listę dodatkowych korzyści dla posiadaczy karty PyeongChang Korail Pass, a także szczegółowe informacje na temat oferty (w języku angielskim) znajdziecie na stronie internetowej koreańskich kolei.

Czy ktoś z Was wybiera się na Igrzyska?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zakup mieszkania w Korei

W ostatnich latach rynek mieszkaniowy w Korei Południowej rozwija się dynamicznie – żeby nie powiedzieć, że w zastraszającym tempie. Zakup mieszkania – szczególnie w Seulu – jest (póki co) dobrą inwestycją. Wiele osób kupuje mieszkania na wynajem w systemie wolse czy jeonse . Zdarzają się jednak i tacy, którzy „kupują” mieszkanie jeszcze przed rozpoczęciem budowy – tylko po to, żeby sprzedać je z zyskiem w momencie, gdy będzie gotowe do zamieszkania. Słowo „kupują” znalazło się w cudzysłowie nieprzypadkowo – tego typu inwestycja wymaga bowiem wpłaty na konto wykonawcy jedynie 10% wartości mieszkania. Kolejne 50% wartości pożycza wykonawcy bank w formie nieoprocentowanej pożyczki, której gwarantem staje się kupujący. W momencie, kiedy mieszkanie jest gotowe do zamieszkania, kupujący musi zapłacić wykonawcy pozostałe 40% wartości mieszkania oraz rozliczyć się z bankiem (albo zamienić nieoprocentowaną pożyczkę na oprocentowany kredyt). Nic więc dziwnego, że gdy budowa dobiega końca,

Chuseok – koreańskie Święto Dziękczynienia

Dzisiaj w Korei obchodzimy  Chuseok ( 추석 ), drugie obok Lunarnego Nowego Roku najważniejsze święto w koreańskim kalendarzu. O Lunarnym Nowym Roku, Seollal , już trochę pisałem – chociażby tutaj   czy   tutaj , ale ze wstydem przyznaję, że choć to już mój czwarty Chuseok w Korei, zbyt wiele o tym święcie na moim blogu nie wspominałem. Songpyeon - tradycyjne ciastka ryżowe przygotowywane w Chuseok . Źródło: iStock. Chuseok , przypada co roku w 15. dniu 8. miesiąca kalendarza księżycowo-słonecznego , podczas pełni księżyca zwanej Księżycem Żniwiarzy. Data ta ma szczególne znaczenie nie tylko w Korei – w większości krajów Wschodniej i Południowo-Wschodniej Azji obchodzone jest wówczas znane pod różnymi nazwami Święto Środka Jesieni. Koreański Chuseok , zwany też Hangaui ( 한가위 ), jest świętem dziękczynienia za obfite plony. W ten dzień Koreańczycy powracają do swoich rodzinnych miejscowości, by uczestniczyć w charye – uroczystości ku czci zmarłych przodków

Wynajem mieszkania w Korei

Dzień dobry z Pohang! Pod dwóch odwołanych z powodu ataku zimy lotach, wreszcie udało się nam dotrzeć na przeciwległy kraniec Półwyspu Koreańskiego. Zasadniczym celem naszej wizyty jest kupno mieszkania - zainspirowało mnie to do napisania nieco o rynku nieruchomości w Korei. Na początek, słów kilka na temat bardzo tu popularnego wynajmu mieszkań.